Opatovice

Vydáno dne 03. 08. 2007 (4290 x přečteno)

Článek napsal Hanys - Neplachovice a Lenka z Kunovic. Větrná loterie. Přesně tak se dá nazvat další závod extraligy konaný v sobotu 23.června 2007 v Opatovicích. Zdejší trať je mírně do kopce a u terčů to pěkně foukalo. Těsně před zahájením soutěže byla nainstalována časomíra z Radíkova. To vše dělalo vrásky celkem 57 družstvům. Vypadalo to na těžký závod, kdo nebude u čáry bude mít problém se sražením terče.

S těmito těžkými podmínkami se nejlépe vyrovnali hasiči z Nevcehle.

Vítr ne vítr, kopec ne kopec, příliš netaktizovali a zastavili čas na 17,29s.

Plumlov měl problém na koši, voda šla proto trochu později a to bylo jen dobře.

Čas 17,59 jim zajistil krásné umístění na druhé příčce. Lestkov opět nezaváhal a přidal do sbírky další čas pod 18 sekund (17,84).

Poslední sedmnáctku předvedl Olšovec 17,98.

Tento výkon byl určitě překvapením, protože výkonnost Olšovce jde nahoru. Další časy byly těsně nad hranici 18 sekund. Mladí hasiči Petrovice B jsou opravdu dobří (18,03).

Lavičky mají dobrou formu.

Úherce obsadily 7.místo za výkon v čase 18,14, následován Litavou (18,20).

Velký vítr a nedoběhnutí až k čáře stříkání zamezilo dobrému výsledku Bolatic.

Radíkov měl problém na pravém proudu. Také Urbanov a Bašnice nezvládli svůj pokus příliš dobře.

Každopádně to byl těžký závod, který pěkně zamíchal extraligový kotel.

Po krátké přestávce, kdy byla upravena trať po mužích, začaly soutěžit ženy. Celkem se jich do Opatovic sjelo 14. Největší souboj se očekával mezi špičkou průběžného pořadí. Do boje však zasáhly i družstva, která extraligu pravidelně nejezdí. Jako obvykle jsme mohli vidět na druhé pozici startovat děvčata z Nevcehle. Útok s časem 19:83 stačil v celkovém hodnocení na 6. místo.

Po dokončení jejich útoku začala průtrž mračen a děvčata z Loukova neměla na provedení svého útoku zrovna ideální podmínky.

I přesto dokázaly zastavit časomíru na čase 19:12 a celkově se umístily na 4. místě. Dále jsme mohli vidět družstva, která již v minulosti sbírala tituly nejvyšší. Svůj útok předvedly i ženy z Opatovic a ženy z Radíkova.

Ženy z Kunovic, opět za slunečného počasí, předvedly útok s časem 17:57 s a zajistily si tak vítězství v soutěži i vedení v průběžném celkové pořadí extraligy.

Na závěr ženské části soutěže svedly boj o druhé místo Lhotky a Pravčice.

Lhotky nakonec předvedly svůj „stříbrný“ útok s časem 18:71s. Ženy z Pravčic, které dokázaly nahradit menší výpadek mužů,  celkově se s časem 18:84s umístily na 3. místě.

Na soutěži jsme mohli vidět také spoustu jiných kvalitních družstev z okresu Přerov. Například Radkova Lhota předvedla kvalitní útok a umístila se tak na 5. místě. Je škoda, že pravidelně extraligu nejezdí více družstev.