Bookmark and Share

2. kolo 2012 Letohrad Kunčice

Vydáno dne 02. 06. 2012 (3436 x přečteno)

V sobotu 2. 6. 2012 pokračoval seriál soutěží Extraligy ČR v PÚ 2. kolem v Letohradě-Kunčicích (okres Ústí nad Orlicí). Soutěž byla zároveň zařazena do Východočeské hasičské ligy. Kunčického ppoháru se zúčastnilo 51 družstev mužů a 16 kolektivů žen. Závod byl zahájen slavnostním nástupem a v 11:00 hodin odstartovalo první družstvo kategorie mužů.

Patnácté místo a jeden extraligový bod si připsalo družstvo z Mladějova za čas 18,05 (LP 16,86). Místo čtrnácté obsadilo družstvo ze Sychotína (18,06). Třinácté místo si odvezli Neplachovice za čas 17,95. Dvanácté místo a první extraligové body si po prostřiku na pravém proudu připsali muži z Libuně za čas 17,90 (LP 16,81). Jedenácté místo a 5 bodů do tabulky si připsalo družstvo z Horního Poříčí za čas 17,82. První desítku v závodě uzavíralo družstvo Renmotor Jinolice s časem 17,81. O osmé místo se s čase 17,73 podělili vítěz loňského seriálu Extraligy Lavičky (PP 16,76) a vítěz prvního závodu Velké Hoštice (PP 17,39). Bystřec A vybojovalo za čas 17,67 7 místo a 9 bodů do tabulky. Družstva na třetím až šestém místě byla srovnána v jedné desetině vteřiny Trnava 17,49 Nevcehle 17,46 Bříšťany 17,44 a Únětice 17,40. Hranici 17 vteřin se podařilo prolomit pouze dvěma družstvům ve startovním poli. Nejprve Plumlovu s časem 16,98 (LP 16,95), čímž obsadili druhé místo. Nejlepšího času dne dosáhlo družstvo Benetic (LP 16,91). Benetice si připsali do tabulky plný zisk 20 bodů, a průběžně vedou celkové hodnocení.

Po skončení kategorie mužů byla trať zkrácena pro kategorii žen. První bod si za 7 místo připsala děvčata z Vitiněvsi s časem 18,77 (LP 16,95). Šesté místo vybojovaly vítězky prvního závodu v Seči, Ladies z Chrášťan s časem 18,65 (LP 18,58). Páté místo obsadila skoro domácí děvčata z Orlice časem 18,11 (LP 17,44). Těsně pod stupni vítězů se umístila děvčata ze Ždírce nad Doubravou s časem 18,04 (LP 17,03). Bronzovou medaili a 6 bodů do tabulky si připíší ženy z Výčap za čas 17,81 (PP 16,66). Druhé místo obsadila děvčata z Radíkova s časem 17,41 (LP 17,01). Zlatou medaili si odváží družstvo žen ze Sychotína, která jako jediná pokořila 17 vteřinou hranici časem 16,73 (PP 16,65).

Po skončení kategorie žen následoval slavnostní nástup, kde byla mimo jiné odměněna 2 družstva ze sousedního Německa, konkrétně z Willmersdorf-Stöbritz a Zella. Za pořadatele děkuji všem sponzorům a „pomocníkům nehasičům", kteří se podíleli na přípravě celé soutěže. Samozřejmě děkuji i závodníkům za hojnou účast a těším se na další ročník Kunčického poháru.

Zdroj: Napsal uživatel Tomáš Valda