Bookmark and Share

1. kolo 2012 Seč

Vydáno dne 27. 05. 2012 (2047 x přečteno)

Letošní 1. kolo Extraligy a zároveň 2. kolo ZČHL proběhlo v malé vesničce Seč v okrese Plzeň-jih, na které se sjela špička dobrovolných hasičů z celé ČR. V sobotu večer proběhl hodně vydařený večírek s kapelou Brufen.

Pořadatelé si na samotnou soutěž snad ani lepší počasí objednat nemohli. 22 stupňů pod polojasnou oblohou nahrávalo ke kvalitním výkonům.


Samotná soutěž začala v 9:15 slavnostním nástupem. Následovala živě zazpívaná hymna děvčaty z Přeletu MS, porada velitelů a v půl desáté byl připraven první pokus. Těch bylo v mužské kategorii 52 a ženské 20.

V kategorii muži bylo k vidění mnoho špičkových útoků. Nakonec 4 pod hranicí 17 vteřin a dalších 17 pokusů pod 18 vteřinami.

Nejlépe s tratí vypořádaly Velké Hoštice s vyrovnanými sestřiky 16:79 (16:76 P). Stříbro si domů odvezla Stará Říše s časem 16:84 (16:70 P). Bronzovou příčku o kapku urval Bezděkov pod Třemšínem s časem 16:93 (16:31 L) před bramborovými Výčapy 16:94 (16:84 L). Páté místo obsadila naše sousední vesnička Únětice s časem 17:01 (16:75 P). Následují šesté Benetice 17:06 (16:68 L), sedmý Plumlov 17:08 (16:83 P), osmá Nevcehle 17:17 (16:96 L), deváté Neplachovice 17:22 (16:69 P) a desátá Trnava 17:37 (17:25 L).

Po přestávce na přestavění dráhy a občerstvení rozhodčích následovala kategorie žen.

I tato kategorie ukázala, že i ženy umí rychlé útoky – 2 časy po 17 vteřin a 3 pod 18 vteřin.

Zlato si odvezla děvčata z Chrášťan s výsledným časem 16:55 (16:11 P), stříbro patří holkám z Výčap 16:72 (16:37 P) a bronz těsně získala děvčata ze Sychotína s časem 17:20 (16:94 L) před děvčaty z Radíkova. Ta dokončila v čase 17:30 (17:07 L). O pátou příčku v Extralize se připravili holky ze Strýčkovic se sestřiky 17:98 (17:67 P) , měly totiž řetízky na chladiči proto „N". Na pětku se proto posunula děvčata ze Ždírce nad Doubravou 18:13 (17:66 P). Ještě se zmíním o brutálním prostřiku pravé proudařky z Nevcehle , který je připravil o možné vítězství 20:55 (16:33 L).

 

 

 

Po doběhu posledního ženského družstva se vše chystalo na závěrečný nástup a vyhlášení výsledků. Závěrem poděkoval starosta obce všem týmům za účast a popřál šťastnou cestu domů.

My, pořadatelé, děkujeme všem sponzorům a pomocníkům, bez kterých by takto významná akce v Seči nikdy neproběhla. Přejeme následujícím pořadatelům pevné nervy, pěkné počasí a hodně družstev.

Všem soutěžícím hodně zdaru, pokud možno bez zranění.


Zdroj: Napsal uživatel Václav Hranička


Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků


    Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
    Muži
    1 Velké Hoštice Opava 16,79 16,76 16,79
    2 Stará Říše Jihlava 16,84 16,70 16,84
    3 Bezděkov pod Třemšínem Příbram 16,31 16,93 16,93
    4 Výčapy Třebíč 16,84 16,94 16,94
    5 Únětice Plzeň-jih 17,01 16,75 17,01
    6 Benetice Třebíč 16,68 17,06 17,06
    7 Plumlov Prostějov 17,08 16,83 17,08
    8 Nevcehle Jihlava 16,96 17,17 17,17
    9 Neplachovice Opava 17,22 16,69 17,22
    10 Trnava Třebíč 17,25 17,37 17,37
    11 Vřeskovice Klatovy 17,20 17,43 17,43
    12 Lavičky Žďár nad Sázavou 17,30 17,54 17,54
    13 Mladějov Jičín 17,08 17,56 17,56
    14 Jinolice Renmotor Jičín 16,84 17,61 17,61
    15 Bašnice Jičín 17,72 17,24 17,72
    16 Horní Lukavice Plzeň-jih 17,38 17,73 17,73
    17 Žernovník Blansko 17,76 17,79 17,79
    18 Bříšťany Jičín 17,78 17,81 17,81
    19 Žernovice Prachatice 17,90 17,45 17,90
    20 Chrást draci Příbram 17,97 17,68 17,97
    20 Olšovec Přerov 17,77 17,97 17,97
    22 Úherce Plzeň-sever 18,04 17,94 18,04
    23 Chrášťany Litoměřice 18,11 17,73 18,11
    24 Drachkov Strakonice 17,72 18,18 18,18
    25 Letohrad - Kunčice Ústí nad Orlicí 17,80 18,26 18,26
    26 Hubenov A Plzeň-sever 18,29 18,16 18,29
    27 Seč Plzeň-jih 18,29 18,61 18,61
    28 Chářovice Benešov 18,48 18,72 18,72
    29 Pasohlávky Břeclav 17,45 18,80 18,80
    30 Štěnovický Borek Plzeň-jih 18,33 18,83 18,83
    31 Krašovice Plzeň-sever 17,76 18,85 18,85
    32 Bolkov Plzeň-jih 18,87 18,87 18,87
    33 Malinec Plzeň-jih 19,23 17,97 19,23
    34 Sychotín Blansko 17,46 19,43 19,43
    35 Petrovice Třebíč 18,88 19,55 19,55
    36 Louňová Plzeň-jih 19,71 18,43 19,71
    37 Horní Kamenice Domažlice 19,77 17,21 19,77
    38 Hubenov B Plzeň-sever 19,86 19,73 19,86
    39 Obora B Plzeň-sever 18,50 20,10 20,10
    40 Žákava Plzeň-jih 17,91 20,21 20,21
    41 Útušice Plzeň-jih 20,52 21,01 21,01
    42 Jasenice Vsetín 21,04 17,52 21,04
    43 Sedlatice Jihlava 24,41 17,08 24,41
    50 Maršovice Žďár nad Sázavou NP NP NP
    50 Jaronice České Budějovice NP NP NP
    50 Mokrouše Plzeň-jih 19,18 18,61 NP
    50 Brodeslavy Plzeň-sever NP NP NP
    50 Holoubkov Rokycany 21,20 20,62 NP
    50 Robčice Plzeň-jih NP NP NP
    50 Dehtín Klatovy NP NP NP
    50 Horní Poříčí Blansko 17,84 17,73 NP
    50 Dolní Hradiště Plzeň-sever 18,30 18,68 NP
    Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
    Ženy
    1 Chrášťany Litoměřice 16,55 16,18 16,55
    2 Výčapy Třebíč 16,72 16,37 16,72
    3 Sychotín Blansko 16,94 17,20 17,20
    4 Radíkov Přerov 17,07 17,30 17,30
    5 Ždírec nad Doubravou Havlíčkův Brod 18,13 17,66 18,13
    6 Olší Brno-venkov 17,94 18,49 18,49
    7 Bezděkov pod Třemšínem Příbram 18,99 19,46 19,46
    8 Vitiněves Jičín 19,87 17,82 19,87
    9 Nevcehle Jihlava 16,33 20,55 20,55
    10 Chlumčany Plzeň-jih 20,28 17,00 21,25
    11 Seč Plzeň-jih 21,46 21,94 21,94
    12 Mrtník Plzeň-sever 19,52 24,41 24,41
    13 Dvorce Tábor NP NP NP
    14 Hůrky Rokycany NP NP NP
    14 Útušice Plzeň-jih NP NP NP
    14 Chválenice Plzeň-jih NP NP NP
    14 Strýčkovice Domažlice 17,98 17,67 NP
    14 Poděvousy Domažlice NP NP NP
    14 Bučí Plzeň-sever 18,32 19,34 NP
    14 Únětice Plzeň-jih 22,27 18,77 NP