Bookmark and Share

2. kolo 2014 Radíkov

Vydáno dne 25. 06. 2014 (2884 x přečteno)

Pořadatelství druhého závodu extraligy se zhostil Radíkov na Přerovsku. Nedělní závod v Radíkově navazoval na úvodní kolo extraligy pořádané v nedalekém Olšovci, kde na první kolo padaly nezvykle rychlé časy.


Trať v Radíkově je rovněž svým charakterem rychlá, takže se daly tušit rovněž výborné výkony. Obdobně jako v Olšovci v úvodu soutěže družstvo mužů z Prchalova dosáhlo prvního času pod sedmnáct vteřin, přesněji 16,75s. Dalším startujícímu Starému Lískovci Sport se podařilo jen přiblížit času pod 17s a to časem 17,08s. Pěkným časem se převedli i borci z Valšovic, kteří za 17,19s brali body jak do extraligy, tak plný počet bodů za první místo do VC OSH Přerov. Ze startovní druhé desítky pokořilo hranici 17s hned několik družstev. Prvním z nich bylo družstvo Kunčic B, které dosáhlo času 16,87s. S tradičním startovním číslem patnáct se do útoku pustil Plumlov a dosáhl času 16,78s. Suverénně nejlepší útok dne předvedla Stará Říše, která dosáhla fantastického času 16,13s. Bezchybný útok se skvělými sestřiky přepisoval extraligové tabulky nejlepších útoků. Tento se zařadil na druhé místo v 19ti leté historii extraligy. Bezděkov pod Třemšínem se musel s prostřikem na levém proudu spokojit s časem 17,05s a sedmým místem v soutěži. Těsně za Bezděkov se ve výsledkové listině zařadil Sychotín s časem 17,07s. Po nich startující Lavičky si šestnáctkovým časem – 16,55s zajistili stříbrné místo na stupních vítězů. Ze zbytku startovního pole dokázali do předních umístění promluvit jen Bašnice s pěkným časem 16,84s.

V ženské kategorii se představilo 17 družstev žen. Druhé startující Chrášťany zůstaly těsně pod stupínky vítězů s časem 17,27 a prostřikem na levém proudu. Nejlepší útok dne v ženské kategorii předvedl domácí Radíkov časem 16,26s. Po rozpojeném béčku ukončil svůj pokus nezdarem Sychotín. Povedený návrat do extraligy zaznamenaly holky z Nevcehle a časem 16,76s obsadily druhou příčku v ženské kategorii. V samotném závěru soutěže předvedlo výborný požární útok družstvo Milotic nad Bečvou a třetím šestnáctkovým časem – 16,84 obsadilo bronzovou příčku.

Nejrychlejšími proudaři dne se stali proudaři vítězných družstev - Martin Blecha ze Staré Říše 16,05s a Ivana Hynčicová z Radíkov 15,79s. Závěrem bychom chtěli poděkovat sponzorů a všem, kteří se podíleli na přípravě soutěže.

 


Zdroj: Roman Hynčica


Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků