Bookmark and Share

1. kolo - Seč 2013

Vydáno dne 28. 05. 2013 (3827 x přečteno)

Letošní 18.ročník Extraligy ČR v pú odstartoval v neděli 19.5.2013 svoji pouť republikou v Seči v okrese Plzeň-jih. Místní sbor tento nejvýznamnější podnik uspořádal již potřetí. Soutěž byla zároveň zařazena jako druhé kolo Západočeské hasičské ligy . Změřit síly přijelo 50 družstev mužů a 19 družstev žen.


Přípravy areálu začaly již ve čtvrtek , kdy se připravilo zázemí pro občerstvení a uválcovala plocha hřiště. V pátek se postavil obří stan , navezli lavice , postavilo podium.

V sobotu ráno se naše družstvo vydalo do nedaleké Horní Lukavice na 1.kolo ZČHL. Jako pořadatel jsme byli omluveni ze závěrečného nástupu a spěchali jsme zpět postavit zvukovou a světelnou aparaturu sk. Arakain .

Netrvalo dlouho a začala se objevovat první družstva , která přijela z Horní Lukavice (mimochodem děkujeme tomuto sboru za přesun termínu o týden dříve a tímto za krásné slunečné počasí) a v průběhu večera dorazilo i pár extraligových družstev . Čekala na ně příjemná obsluha s širokým sortimentem jídla a pití. Večírek s kapelou Brufen se opět vydařil a po půl druhé se pomalu stan vyprázdnil.

Ráno pořadatelé rozměřili dráhu , proběhlo poučení rozhodčích a vše směřovalo k zahájení.


V 9:15 družstva nastoupila , aby si poslechla živě zazpívanou hymnu , podání hlášení , pár slov starosty obce , porada velitelů a.......v 9:30 se začalo připravovat první družstvo Bolkova.


Přesto , že byla zima dlouhá , bylo k vidění spousta kvalitních výkonů. Jako nejlépe připravení se ukázali kluci z Trnavy (TR) s vyrovnanými sestřiky 16:58 , 16:57 . Stříbro odvezl Sychotín (BK) s časy 16:64 , 17:14. Bronz vybojovali kluci z Laviček (ZR) 16:72 , 17:31. Nepopulární brambory si vezou Pasohlávky (BV) za časy 17:29 , 17:34 . O pátou příčku se nepochopitelně připravila sousední vesnička Únětice (PJ) s časy 17:20 , 17:36 . Loňský pravidelný účastník odmítl sundat řetízek z chladiče , takže „N“ do Extraligy (ale 1. místo ZČHL). Na pětku proto postoupil Bezděkov p. Tř. (PR) 17:38 , 17:51 (druzí v ZČHL). Olšovec (PR) bere 6 místo za časy 17:22 , 17:56 . Sedmičku berou borci z Nevcehle (JI) 16:60 , 17:58. Na devítce se umístili Špičky (PR) 17:40 , 17:70. Na osmičce se umístili Špičky (PR) 17:40 , 17:70. Kluci ze Staré říše(JI) berou body za devítku s časy 17:61 , 17:72 . Desítku nejlepších uzavírá loňský vítěz seteckého kola Velké Hoštice (OP) s časy 16:83 , 17:73. Lepší umístění si určitě představovali borci z Plumlova (PV) 16:60 , ale brutální prostřik pravého proudu 22:40 je odsunul až na 30 místo.


Po krátké přestávce na přestavení dráhy na 2B a občerstvení rozhodčích začala kategorie ženy.

I zde jsme viděli špičkové výkony , za které by se lecjaké družstvo mužů nemuselo stydět!

Děvčata z Radíkova(PR) předvedla útok s časy 15:94 , 16.34 a zasloužené zlato. Stříbro si odvezla děvčata z Vitiněvsi (JC) 16:32 , 16:83. Bronz (a zlato v ZČHL) vybojovaly holky z Chválenic(PJ) 17:22 , 17:40 těsně před Sychtínem (BK) 17:25 , 17:45 . Stejně jako v loňi odváží 5 místo Ždírec nad Doubravou (HB) za časy 17:41 , 17:47.
Ihned po doběhu se začaly kompletovat výsledky a vše směřovalo k závěrečnému nástupu.


výsledky zde: sec2013.pdf

Jen škoda , že se našlo docela dost družstev jak kategorii muži , tak ženy , která se distancovala od extraligy – odmítla sundat řetízek z chladiče.

Po vyhlášení výsledků poděkoval starosta obce všem soutěžícím za účast a popřál šťastnou cestu domů.
My pořadatelé děkujeme vše sponzorům a pomocníkům , bez kterých by tato akce neměla šanci na úspěch a bez nich bychom soutěž neuspořádali.

Přejeme následujícím pořadatelům pevné nervy , pěkné počasí a hodně družstev.

Všem soutěžícím hodně zdaru , kvalitních výkonů pokud možno bez zranění.

fotky :
http://www.rajce.net/a8165237

http://www.rajce.net/a8162366

fotky kapely Brufen:
http://brufen.rajce.idnes.cz/2013_05_18_-_Sec_u_Blovic/

http://brufen.rajce.idnes.cz/2013_05_18_-_Sec_u_Blovic_II/

http://brufen.rajce.idnes.cz/2013_05_18_-_Sec_u_Blovic_III/

Video:

http://excr.firesport.eu/vysledek-sec-2013-05-19-3241.html

 


Zdroj: hranicka@lekov.cz


Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků


    Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
    Muži
    1 Trnava Třebíč 16,58 16,57 16,58
    2 Sychotín Blansko 17,14 16,64 17,14
    3 Lavičky Žďár nad Sázavou 17,31 16,72 17,31
    4 Pasohlávky Břeclav 17,34 17,29 17,34
    5 Bezděkov pod Třemšínem Příbram 17,51 17,38 17,51
    6 Olšovec Přerov 17,56 17,22 17,56
    7 Nevcehle Jihlava 17,58 16,60 17,58
    8 Špičky Přerov 17,40 17,70 17,70
    9 Stará Říše Jihlava 17,61 17,72 17,72
    10 Velké Hoštice Opava 16,83 17,73 17,73
    11 Vřeskovice Klatovy 17,92 17,82 17,92
    12 Letohrad - Kunčice B Ústí nad Orlicí 17,95 16,97 17,95
    13 Jinolice Jičín 18,01 17,40 18,01
    14 Starý Lískovec Sport Brno-město 18,03 17,11 18,03
    15 Dehtín Klatovy 18,11 17,38 18,11
    16 Velichovky Náchod 18,17 17,51 18,17
    17 Horní Kamenice Domažlice 18,29 17,90 18,29
    18 Kalenice Strakonice 18,41 18,26 18,41
    19 Žákava Plzeň-jih 18,70 18,74 18,74
    20 Výčapy Třebíč 18,93 18,12 18,93
    21 Petrovice Třebíč 19,02 17,30 19,02
    22 Bolkov Plzeň-jih 19,25 18,59 19,25
    23 Radětice Příbram 18,25 19,31 19,31
    24 Libuň Jičín 19,50 17,13 19,50
    25 Seč Plzeň-jih 19,81 19,17 19,81
    26 Robčice Plzeň-jih 20,09 19,81 20,09
    27 Chrášťany Litoměřice 20,11 18,75 20,11
    28 Krašovice Plzeň-sever 20,01 20,21 20,21
    29 Dolní Hradiště Plzeň-sever 18,44 21,53 21,53
    30 Plumlov Prostějov 16,60 22,40 22,40
    31 Poděvousy Domažlice 20,10 20,23 NP
    31 Chrást DRACI Příbram NP NP NP
    31 Nekmíř Plzeň-sever NP NP NP
    31 Chářovice Benešov NP NP NP
    31 Únětice Plzeň-jih 17,36 17,02 NP
    31 Hejná Sport Klatovy NP NP NP
    31 Louňová Plzeň-jih 19,36 18,23 NP
    31 Jankov SDH Jankov Benešov NP NP NP
    31 Žernovník Blansko NP NP NP
    31 Brodeslavy Plzeň-sever NP NP NP
    31 Obora Plzeň-sever 19,29 18,89 NP
    31 Štichovice Plzeň-sever NP NP NP
    31 Hubenov B Plzeň-sever 18,85 22,37 NP
    31 Štěnovický Borek Plzeň-jih 18,94 18,18 NP
    31 Hubenov Plzeň-sever 20,70 20,73 NP
    31 Úherce Plzeň-sever NP NP NP
    31 Horní Poříčí Blansko NP NP NP
    31 Mokrouše Plzeň-jih 18,71 18,72 NP
    31 Horní Lukavice Plzeň-jih 19,11 17,31 NP
    31 Útušice Plzeň-jih 19,10 19,25 NP
    Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
    Ženy
    1 Radíkov Přerov 15,94 16,34 16,34
    2 Vitiněves Jičín 16,32 16,83 16,83
    3 Chválenice Plzeň-jih 17,22 17,40 17,40
    4 Sychotín Blansko 17,45 17,25 17,45
    5 Ždírec nad Doubravou Havlíčkův Brod 17,47 17,41 17,47
    6 Chrášťany Litoměřice 19,11 16,77 19,11
    7 Bezděkov pod Třemšínem Příbram 19,46 19,23 19,46
    8 Strýčkovice Domažlice 18,82 19,49 19,49
    9 Velké Meziříčí Žďár nad Sázavou 17,62 20,71 20,71
    10 Dehtín Klatovy 20,75 20,09 20,75
    11 Mrtník Plzeň-sever 20,81 17,72 20,81
    12 Olší Brno-venkov 18,97 20,94 20,94
    13 Chlumčany Plzeň-jih 22,74 20,06 NP
    13 Chotíkov Plzeň-sever NP NP NP
    13 Poděvousy A Domažlice 18,71 19,02 NP
    13 Poděvousy B Domažlice 21,62 21,89 NP
    13 Únětice Plzeň-jih 27,08 19,36 NP
    13 Bučí Plzeň-sever 17,66 17,52 NP
    13 Štěnovický Borek Plzeň-jih NP NP NP