Výsledky a články

Příprava ročníku 2020

Rada extraligy vyzývá všechny zájemce o pořádání extraligového závodu v roce 2020, aby zaslali svou žádost emailem do 18. října 2019 na adresu jiri.cech@atlas.cz . Předpokládaný termín podzimní schůzky je v neděli 27. října. Jakékoliv otázky odpoví kterýkoli člen rady. Seznam zájemců zde budeme průběžně zveřejňovat

Finálový závod Extraligy v Podsedicích

Finálový závod letošní Extraligy ČR se premiérově konal v areálu hasičů Chrášťan v sousedních Podsedicích. Již ze sobotního závodu z Radimovic bylo rozhodnuto o celkových vítězích v obou kategoriích tedy o Oponešicích a Chrášťanech, ale zajímavé boje se daly čekat o místa další. Jak se dále v článku dozvíte, tak se i stalo.

EXTRALIGA BABICE

První prázdninovou sobotu se konalo třetí kolo Extraligy, tentokrát v Babicích (VS). Na Vsetínsko zavítalo 52 mužských a 20 ženských týmů. Tato slušná účast byla zapříčiněna i tím, že se v rámci tohoto závodu počítaly body i do Velké ceny OSH Přerov.

EXTRALIGA RADÍKOV

V netradičním termínu prvního červencového víkendu se v neděli 2. 7. 2017 konalo čtvrté kolo Extraligy HVP ČR v PÚ na sportovním hřišti v Radíkově. Soutěže se zúčastnilo 48 družstev mužů a 14 družstev žen z celé České republiky.

Zahorčice 2015

V sobotu 29.srpna 2015 se konalo třinácté kolo dvacátého ročníku Extraligy ČR v požárním útoku na dráze Bobr arény v Zahorčicích. Do jižních Čech se Extraliga ČR podívala po více než deseti letech . Soutěže se zúčastnilo 53 družstev mužů a 10 družstev žen.

4. kolo 2015 Myštěves

V neděli 21. června 2015 proběhlo 4. kolo Extraligy HVP v PÚ a zároveň 4. kolo Východočeské hasičské ligy v Myštěvsi. Déšť již od rána máčel dráhu i stany účastníků. I přes to zůstala trať poměrně tvrdá a tartanový náběh sliboval pěkné časy. Celkem se do soutěže přihlásilo 43 družstev mužů a 16 družstev žen.

3. kolo 2015 Pšánky

20. června 2015 se ve Východních Čechách odehrála další ze soutěží seriálu extraligy ČR v hasičském sportu. Extraliga poprvé zavítala do obce Pšánky, která je nejmenší obcí z Královéhradeckého kraje.

2. kolo 2015 Radíkov

V neděli 14. 6. 2015 se konalo druhé kolo Extraligy ČR v PÚ na sportovním hřišti v Radíkově. Soutěže se zúčastnilo 35 družstev mužů a 8 družstev žen.

VYZÝVÁME zájemce

o zařazení soutěže do seriálu v roce 2016 k podání písemné žádosti o pořadatelství.

12. kolo 2014 Radimovice

Předposlední prázdninový víkend se seriál Extraligy Hasičské vzájemné pojišťovny v požárním útoku přesunul na sever Čech do Libereckého kraje. Sobota 23. srpna 2014 patřila opět po roce Radimovicím. Mnoho účastníků loňské soutěže do Radimovic přijížděla s očekáváním, jak se pořadatelé zhostí s přípravou soutěže a technickým zázemím.

11. kolo 2014 Lhotky

Znovu po šesti letech zavítal extraligový podnik do Lhotek u Velkého Meziříčí, tentokrát na nedělní soutěž po přejezdu z Pasohlávek. Ve velice chladném počasí zahrál k tanci i poslechu DJ Bond – možná tato kombinace spolu s obtížnějšími litavskými terči způsobila, že druhý den nepadaly zrovna rekordy.

9. kolo 2014 Lavičky

Extraligové klání v Lavičkách se stává již téměř tradičním a ani letos tomu nebylo jinak. Již v odpoledních hodinách v sobotu se do areálu u dálnice začali sjíždět soutěžní týmy po zápolení v Petrovicích, aby se zde spolu mohli znova utkat v neděli 27.července 2014 v 9.kole Extraligy ČR v požárním útoku.

8. kolo 2014 Petrovice

Ani pro letošní ročník extraligy nebyla tradice porušena a 8. závod se odehrál v Petrovicích. Jedinou změnou byl den konání sobota 26. 7. 2014. Obdobně jako minulý rok byl předpovídán pořádný ,,pařák" a opět se meteorologové nepletli, přišly k nám tepla, sluníčko svítilo ostošest a proto všichni uvítali rychlý začátek i celý průběh soutěže.

7. kolo 2014 Lipová

Díky pořadatelům z SDH Plumlov a SDH Lipová získal okres Prostějov vůbec poprvé v historii právo pořádat oba víkendové závody Extraligy ČR v požárním útoku. Po sobotním závodě v Plumlově se centrum hasičského dění přesunulo do 15km vzdálené Lipové, která hostila závod Extraligy ČR již potřetí v řadě a pomalu se tak začíná zařazovat mezi pravidelné pořadatele závodu této celorepublikové soutěže.

6. kolo 2014 Plumlov

Šesté kolo extraligy zavítalo po pěti letech opět do Plumlova. Připomeňme, že naposledy se zde přepisovala extraligová historie, kdy muži z Nevcehle překonali dlouholetý extraligový rekord a nejinak tomu bylo i letos.

2. kolo 2014 Radíkov

Pořadatelství druhého závodu extraligy se zhostil Radíkov na Přerovsku. Nedělní závod v Radíkově navazoval na úvodní kolo extraligy pořádané v nedalekém Olšovci, kde na první kolo padaly nezvykle rychlé časy.

10. kolo 2013 Vrbětice

Sedmnáctkové žně okořeněné šestnáctkami ve Vrběticích, tak by se dala ve zkratce shrnout soutěž 10.kola 18.ročníku Extraligy ČR v PÚ. Do Vrbětic na Zlínsku se sjelo pouze 33 družstev, ale i tak se bylo na co dívat. 27 jich bylo v mužské kategorii a pouhých 6 v kategorii žen. Po několika týdnech tropických veder se konečně trochu ochladilo, areál v noci před závodem zkropil déšť, to však nebránilo závodníkům ve špičkových výkonech hodných Extraligy.

12. kolo 2013 Radimovice

SDH Radimovice je znám svým dlouholetým pořadatelstvím soutěže v požárním útoku „Sychrovský pohár“. Soutěž v minulosti byla zařazena do seriálu Velká cena SH ČMS a následně Extraliga ČR v PÚ. Po více jak desetileté odmlce jí bylo opět v letošním roce svěřeno pořadatelství soutěže zařazené do Extraligy. Několika měsíční přípravy – vybudování tartanového prostoru od startu do prostoru kolem základny, renovace základny, kádě, terčů, úprava terénu a zázemí pro diváky tak, aby  Sychrovský pohár byl prestižním závodem seriálu Extraligy ČR v PÚ  zhatila technická závada na čidlech sklopných terčů (odeběhnuto 8 družstev mužů). 

11. kolo 2013 Babice

V neděli 11. srpna se na hasičském hřišti Babicích ( VS ) konalo 11. kolo Extraligy ČR v požárním útoku. Tato soutěž není zařazena do žádné místní ligy a tomu odpovídala i účast – 32 družstev mužů a 10 družstev žen. V obou kategoriích nebylo zdaleka rozhodnuto, takže se daly očekávat jak útoky na jistotu, tak snaha dohnat družstva na prvních místech celkové tabulky.

9. kolo 2013 Petrovice

Tradice extraligy v Petrovicích nebyla porušena ani pro rok 2013, kdy se konala již po patnácté v řadě. Na rozdíl od minulého ročníku nebylo v Petrovicích závěrečné vyhodnocení, ale 9. kolo závodu extraligy, které se uskutečnilo v neděli 28. 7. 2013. Podle předpovědí meteorologů, měl být tento víkend tropický. A to se splnilo.

Více informací zde

Archiv zde

Počet článků: 35  Stránka: 

01