5. kolo 2012 Olšovec

Vydáno dne 23. 06. 2012 (3432 x přečteno)

Počasí pod mrakem, teplota okolo 25 stupnů celsia, bezvětří. Tak takhle začalo páté kolo Extraligy ČR v Požárním ůtoku 2012, jenž poprvé v historii zavítala do Olšovce okres Přerov dne 23. června. Pořádal se zde 33. ročník pohárové soutěže rovněž zařazený do Velké ceny OSH Přerov Memoriál Leopolda Koutného. Soutěž probíhala na fotbalovém hřišti, kterému místní neřeknou jinak než „Rybníček".

Startovní listina čítala 52 mužských kolektivů a 19 žen. V obou kategoriích, při vyslovení jednotlivých názvů byl předpoklad, že se bude opravdu na co dívat. A to se potvrdilo hned v případě prvního startujícího Plumlova, zkrátka kluci nenechali nic náhodě a časomíru zastavili na 16.46 s. S tímto vědomím do soutěže vstupovali všichni závodníci, některé to vyburcovalo k vyššímu výkonu, jiným to trošičku srazilo hřebínek a navodilo nervozitu v týmu. To bylo vídět u kluků z Hranic, jejiž útok nebyl hodnocen.To borcům z Ústí útok sedl, jen škoda prostřiku na levém proudu tak dosáhli 18.31 s.Taktéž Jasenice měli problém na útočném vedení a výsledek 18.59 s Pětku si vzali kluci Unětic i zde nebyl určitě útok dle představ a bylo z toho 18.49 s Kluci z Vrbětic mysleli na ty stupně nejvyšší, ale i zde jich nebylo dosaženo za čas 18.11s. Jeden z pořadatelů letošní extraligy Lipová chtěl konečně první body do této soutěže, ale čas 18.19 na bodované příčky nestačil.

Dalším pěkným útokem se předvedl Bezděkov pod Třemšínem. Kluci zdejší trať zdolali za 16.93 s celkově 4. místo Na startovní čáru se rovněž postavili zástupci místního sboru a ti předvedli útok za 16.95s celkově 5. místo Následoval vedoucí tým extraligy Benetice a bylo cítit, že čas vedoucího Plumlova se může otřásat v základech. Útok se povedl a bylo z toho 17.12 s stačilo pouze na 7. místo Startovní listina byla opravdu nabitá skvělými družstvy, což nám předvedly Lhotky sport s výsledkem 17.49 s Následovaly Kunčice 17.89 s. Kluci z Trnavy, účastníci kteří pravidelně sbírají body předvedl čas 17.40 s , jen škoda prostřiku kdy na levém bylo shozeno 16.66 s. Jindřichov okres Přerov bral 34. místo za čas 18.71 s S tradiční 16 –ctkou na start nastupovaly Velké Hoštice kde se rovněž čekal boj o posty nejvyšší, ale čas nepatřil mezi ty nejrychlejší a bylo z toho 18. místo za 17.87 s Následovali kluci z Maršovic a jen těsně jim unikl 16-náctkový čas a bylo z toho 17.01 s a celkově 6. místo.

Účastnik z Opavska Neplachovice dnes neměly svůj den a 18.47 s rovněž nebyl dle představ. Jako 19. startující Rennomotor Jinonice veliký prostřik na levém proudu a výsledek 18.09 s I u kluků z Nevcehle vše zhatil prostřik na levém proudu a výsledný čas 17.93 s. Útok Žertovníku byl moc pěkně rozběhlý ale pravý proud srazil až 17.47 což stačilo na 12 pozici.Kluci z Laviček se trošičku hledají oproti loňsku. Útok vypadal velice nadějně, ale rovněž pomalejší terč s časem 17.35 stačil na 9. pozici. Horní Poříči bralo 2. body za 17.53 s. Tým z Bříšťan, měl snahu se vyšvihnout a ukázat své kvality,ale proti tomu byl jejich stroj, který zatlačil né dle přestav týmu a výsledný čas 18.34 s nebyl ke spokojenosti závodníku, hájící tyto barvy. Kolektiv Výčap se zástupkyni ženského pohlaví na koši dosáhli 17.40 s stejně jako Trnava a okupovali spolu 10 místo. Soutěžící z Bašnice už dojeli v pátek do zdejšího areálu a odvezli si z nej alespoň bod za čas 17.57 s To už se nám sluníčko probilo mezi mraky a ukazovalo svou sílu. S tím přicházela i žízeň a zvyšovala se okupace stánku s občerstvením. To se, ale netýkalo kolektivu Špiček kteří se připravovali na startovní čáru. Svůj um opravdu předvedli a to v celém rozsahu útoku, když zastavili čas na 16. 87 s , tím posunuli domácí na čtvrtou nepopulární příčku a Bezděkov pod Třemšínem na třetí. Jen těsně body utekly Pasohlávkám za čas 17.59 skončily na šestnácté pozici. Pěkný útok byl k vidění od Radkovy Lhoty a to i tím, že i tři družstva před jejich startem neměli proudaře na cvičišti. Ten se právě vracel z krajského kola z Ostravy. Vše krásně stihli a odměnou jim bylo 8. místo za čas 17.31 s Všichni na předních pozicích si nemohli býti jisti svým umístěním, to protože se na start chystala Stará Říše pěkné provedení útoku a bylo z toho 16.87 s a usadili se na druhé příčce rovněž se Špičkami. Následně bylo provedeno ještě několik neplatných pokusů a poté se trať chystala pro tu krásnější část populace a tím je kategorie žen.

Zde je startovní pořadí extraligy známo a i dnes tomu nemohlo být jinak. Děvčata z Chrášťan měly moc pěkný útok, levou proudařku to trošku vytočilo a prostříkala až na 19.51 s. První terč byl tento den nejrychlejší jehož hodnota činila 15.91 s S dvojkou do bojů o body vstupoval kolektiv žen z Nevcehle. Výsledný čas 16.94 s je umístil na bronzovém stupínku. Za nimi následovaly ženy z Radíkova a ty zastavily časomíru na 16.93 s tedy jen o jednu setinku rychlejší než Nevcehle. Děvčatům z Paršovic unikly body o jednu příčku s časem 18.58 s braly 8 místo. V pořadí pátý tým na startu si svoje náčiní chystala děvčata z Vitiněvs, které dovedou zaběhnout velice kvalitně a zamíchat pořádně pořadím. K vidění byl opravdu cvrkot s výsledkem 16.12 s. Tedy nejrychlejší útok dne v této kategorii a plných 10 bodů do tabulky extraligy.Za nimi následovaly Výčapy, které také dokáží bojovat o stupně nejvyšší. Útok proveden s největší precizností a bylo z toho 16.96 s tedy 2 setiny za Nevcehle a konečné 4 místo. Body dále pak bral Ždírec nad Doubravou za 17.82 s a také Rychlov za čas 18.27s.

Následně proběhlo vyhlášení, v jednotlivých kategoriích, byly předány ceny jak věcné, tak finanční. Vyhlášen byl nejrychlejší sestřik v obou kategoriích. U žen to byla pravá proudařka Chrášťan a u mužů levý proud Plumlova. Poté následoval přesun na Radíkov, kde se konal následující závod tohoto seriálu. Někteří jeli auty, ale ti silnější těch 5km zvládli i pěšky. Za pořadatelé bych vám chtěl poděkovat, že jste naši soutěž navštívili. Doufáme, že se líbilo, zároveň bychom Vám chtěli popřát ať se vám daří a dosáhnete úspěchu jak na poli sportovním, tak v soukromí a možná v příštím roce se zde opět shledáme.

Zdroj: Napsal uživatel SDH Olšovec