Bookmark and Share

8. kolo 2014 Petrovice

Vydáno dne 28. 07. 2014 (2898 x přečteno)

Ani pro letošní ročník extraligy nebyla tradice porušena a 8. závod se odehrál v Petrovicích. Jedinou změnou byl den konání sobota 26. 7. 2014. Obdobně jako minulý rok byl předpovídán pořádný ,,pařák" a opět se meteorologové nepletli, přišly k nám tepla, sluníčko svítilo ostošest a proto všichni uvítali rychlý začátek i celý průběh soutěže.


Za námi do Petrovic dorazilo celkem 50 družstev z toho 39 týmů mužů a 11 týmů žen.

Jako první vyběhli na dráhu muži z Prchalova a na displeji se rozsvítil čas 18.49. Podařené útoky netrvaly dlouho a už čtvrtí v pořadí muži z Pavlova Experimentu nedokončili. Útoků, kde se po skončení na tabuli naspalo N, bylo celkem 8, mezi nimi například domácí Petrovice B a zapříčinění těchto neúspěchů protivítr popřípadě nesprávné zapojení hadic. Abychom nemluvili jen o neúspěších, první sedmnáctkou nás potěšilo družstvo z Pasohlávek časem 17.70. Na šestnáctkový čas se čekalo docela dlouho, povedl se mužům ze Staré Říše (16.41) až při 17. rozběhu. Šestnáctky padly 4 od mužů z Plumlova, Staré Říše, Laviček a Bezděkova pod Třemšínem v tomto pořadí se samozřejmě umístili na prvních čtyřech místech. Následovalo 9 sedmnáctkových časů, od 14. místa se umísťovali osmnáctky, mezi nimi i domácí Petrovice a od 23. následovaly čtyři devatenáctky, po nich ještě horší časy a na závěr pověstná škaredá eNka.

Do ženské části nastoupilo 11 týmů, dva své útoky nedokončily, mezi nimi Radíkov a Petrovice nešťastným přešlapem u stříkací čáry. Celkově však byly časy v ženské části lepší. Nevcehle (16.34), Chrášťany (16.94) následovány sedmnáctkami od žen z Krokočína, Sychotína, Mladoňovic, Petrůvek. Na dalších místech SDH Libuň, Olší, Vítonice.

Na závěr už snad jen doufáme, že soutěžící ani fanoušci neměli u nás v Petrovicích hlad, žízeň a v pořádku dojeli do Laviček, kde se konalo další kolo Extraligy HVZ ČR v PÚ 2014.


Zdroj: Napsal Tomáš Vlach


Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků