3. kolo 2015 Pšánky

Vydáno dne 20. 06. 2015 (3621 x přečteno)

20. června 2015 se ve Východních Čechách odehrála další ze soutěží seriálu extraligy ČR v hasičském sportu. Extraliga poprvé zavítala do obce Pšánky, která je nejmenší obcí z Královéhradeckého kraje.

Oproti tradiční soutěži o „Pohár Starosty", která se již 18 let koná počátkem září, se tak v nezvyklém letním čase sešlo na sportovišti místního SDH 35 družstev mužů a 14 družstev žen. I přes aprílové počasí padlo na sportovišti několik vynikajících výkonů. Do 17 vteřin se vešla 4 družstva mužů a do 18-ti vteřin hned 12 dalších.

Na druhé straně hned u 11-ti družstev byl pokus vyhodnocen jako neplatný, což bylo ve většině případů způsobeno nedokončením pokusu na nástřikových terčích.

Vítězem soutěže mužů se stal favorizovaný tým Renmotor Jinolice s časem 16,13 a na druhém a třetím místě se s časy 16,34 a 16,41 umístila družstva Prchalova a Bezděkova pod Třemšínem (LP 15,99). Soutěž mužů proběhla hladce s jedinou výjimkou, kterou se stal pokus mužstva z Jílového u Držkova. Ten byl již v přípravě na základně zasažen nejprve silnou přeháňkou a následně krupobitím, které trvalo až do dokončení pokusu. Pokus byl proto po poradě rozhodčích zopakován.

Po přestávce vyplněné představením družstva Soviček Sovětice, které předvedlo požární útok i se záchranou osob z hořícího domu, se již s absencí přeháněk, zato však v horších povětrnostních podmínkách, odehrála soutěž žen. Vítězem soutěže žen se stalo družstvo Sychotín s časem 16,50 (PP 15,80). Druhé místo získaly stejným časem 17,09 ženy z Libuně (PP 16,47) a Vitiněvse (LP 16,69).

Extraliga se po skončení závodu v Pšánkách přestěhovala do pět kilometrů vzdálené obce Myštěves.