Bookmark and Share

Zahorčice 2015

Vydáno dne 13. 09. 2015 (3288 x přečteno)

V sobotu 29.srpna 2015 se konalo třinácté kolo dvacátého ročníku Extraligy ČR v požárním útoku na dráze Bobr arény v Zahorčicích. Do jižních Čech se Extraliga ČR podívala po více než deseti letech . Soutěže se zúčastnilo 53 družstev mužů a 10 družstev žen.


Vše odstartoval v 10.45 nástup družstev. Závodníky pozdravila starostka obce Zahorčice paní Libuše Tesárková. Všem popřála co nejlepší výsledky. Dále promluvila starostka Okresního sdružení hasičů Strakonice paní Jaroslava Boukalová, která ocenila přípravu soutěže pořadateli z obce Zahorčice, která má pouhých sedmdesát obyvatel. Poté starosta sdružení a hlavní pořadatel soutěže pan Josef Tesárek popřál soutěžícím hodně úspěchů v závodu a rozběhl se kolotoč jednotlivých útoků. A že to byl pořádný fičák, může potvrdit každý divák, který se na soutěž přišel podívat. Přihlášených týmů bylo hodně, a proto pořadatelé po dohodě s radou extraligy a delegátem zkrátily dobu přípravy na tři minuty. První vyběhl na trať tým domácích, ale byl tak vybuzený, že nakonec nedal vodu a měl neplatný pokus. Ostatním se již dařilo lépe. Trať byla dobře připravena a tak jsme se nakonec dočkali v kategorii mužů jedenácti šestnáctkových časů. Nejlépe to vyšlo hochům z Prchalova s časem 16,24. Druhý doběhl tým Jinolice Renmotor v čase 16,36. Na výsledku byla důležitá každá setinka, což dokazuje třetí místo kluků z Bezděkova pod Třemšínem s časem 16,38. Celkem šest týmů na pátém až desátém místě se „vešlo“ do 11 setin. Celý den bylo velké horko, které se patrně podepsalo na 17ti neplatných pokusech mužských týmů, nebo za to mohlo to „třinácté“ kolo dvacátého ročníku extraligy. Po přestavění trati pro ženy na 2B se rozběhla soutěž v jejich kategorii. Z deseti týmů byly dva neplatné pokusy. Děvčata z Chrášťan ukázala svoje umění a zvítězila v čase 16,06. S konečným časem 16,12 se vítězkám přiblížily holky ze Sychotína. Bronz si odvezly ženy týmu Vitiněves za čas 16,73.

Za pořadatele doufám, že se trať soutěžícím líbila. Jídlo a pití dostali všichni včas a s úsměvem obsluhy. Věcné ceny obdarované týmy potěšily, zvláště ženy, které dostaly na stupních vítězů živé květiny. I přes úmorné vedro věřím, že se divákům soutěž líbila a týmy odjížděly spokojené.

 Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků