9. kolo 2014 Lavičky

Vydáno dne 30. 07. 2014 (3297 x přečteno)

Extraligové klání v Lavičkách se stává již téměř tradičním a ani letos tomu nebylo jinak. Již v odpoledních hodinách v sobotu se do areálu u dálnice začali sjíždět soutěžní týmy po zápolení v Petrovicích, aby se zde spolu mohli znova utkat v neděli 27.července 2014 v 9.kole Extraligy ČR v požárním útoku.

Pro soutěžící, kteří přijeli lavičský areál využít k přenocování a načerpaní nových sil do dalšího soutěžního dne, bylo připraveno výborné zázemí (WC, sprchy s originálním ohřevem, stanové městečko, bohaté občerstvení atd.). Svým silným aparátem roztancoval soutěžní týmy a nejen je DJ Bond. Rozvlněný parket, blikající světla a disco music rozjeli akci, za kterou by se na Ibize nemuseli stydět.

V neděli ráno v 9:15 byla soutěž zahájena slavnostním nástupem. Do soutěže nastoupilo 36 týmu mužů a 9 týmů žen.

Počasí, které stejně jako loni přálo hasičské soutěži v Lavičkách, bylo příslibem pěkné podívané nad kvalitními časy požárních útoků. Nejlepším časem požárního útoku mužské kategorie se předvedl tým Jinonice, Renmotor(okres Jičín), který svým časem 16,36 na pravém proudu klání v Lavičkách vyhrál. Na stupně vítězů se s časem 16,47 na levém proudu postavil tým Bezděkov pod Třemšínem (okres Příbram) a s časem 16,60 na levém proudu tým Staré Říše (okres Jihlava). Domácím borcům se i přes burácející ochozy lavičského fun clubu nepodařil útok zcela podle představ a časem 17,68 obsadili 16. místo.

Nejlepší výkon časem 16,61 na levém proudu předvedl v ženské kategorii tým z Krokočína (okres Třebíč), na druhém místě se s časem 16,70 na levém proudu umístil tým ze Sychotína (okres Blansko) a na třetím místě se s časem 16,75 na levém proudu umístil tým ze Ždírce nad Doubravou (okres Havlíčkův Brod).

Kdo strávil nedělní den v Lavičkách, nebyl jistě zklamán zajímavou sportovní podívanou, perfektní organizací soutěže a celkově příjemným prostředím, za které patří dík místnímu dobrovolnému sboru v Lavičkách.

Zdroj: Napsal Ing. Jaroslav Skryj