Neskutečně vyrovnané souboje v Břevenci

Vydáno dne 22. 06. 2004 (3111 x přečteno)

Po třítýdenní pauze pokračoval 19. června 2004 seriál extraligových závodů v Břevenci. Jak již úvodní 2 závody naznačily vyrovnanost letošních účastníků extraligy, závod v Břevenci byl potvrzením urputných soubojů mezi jednotlivými družstvy. Závodu se zúčastnilo 33 družstev mužů a 7 družstev žen.

Letošní startovní pole jednotlivých závodů jsou nabitá kvalitními družstvy více než kdykoliv předtím. Ani v Břevenci tomu nebylo jinak. Závod začali svým útokem domácí borci, kteří ale byli rozhození špatnými povely startéra, což poznamenalo jejich výkon. S dvojkou se na start postavil lídr extraligy po dvou kolech - družstvo Letohradu Kunčic. Nespojené béčko však znamenalo N. Netradičně se jako čtvrtý na start postavil Radíkov, kterému útok sice vyšel, ale nesepnul levý terč. Tak si alespoň zaběhnul jeden tréninkový útok, protože tento závod bylo opět naostro a s 2 lidmi, kteří běželi naposledy v loňském roce. Nažhaveni první útokem si po šestém startujícím družstvu Výčap svůj výkon zopakovali, tentokrát s výsledným časem 17,96 a usadili se průběžně na čelo závodu. Následovala celá řada špičkových pokusů v podání Šarov, Babic, Petrovic a dalších. Výbornou formu potvrdili kluci z Trnova, vítězové posledního závodu na domácí půdě. Trnovští proudaři shodili válce plumlovské časomíry lehce nad hranicí 18 sekund - 18,09.

Rovněž družstvo Žďáru předvádí výborné a hlavně vyrovnané výkony a časem 18,08 potvrdili své současné postavení v průběžném bodování extraligy. Nejlepší sestřik dne zaznamenal Plumlov na pravém terči za 16,91s, jediný toho dne pod 17s. Bohužel na levém proudu to bylo spíše Fííííík... fik, takže výsledný čas byl \"až\" 18,14s.

Když už vše naznačovalo, že se pořadí na předním místech měnit moc nebude, udělali všem čáru přes rozpočet mistři ČR v požárním sportu  - družstvo Mniší. Perfektním sestřikem zaběhli sedmnáctkový čas - 17,71s a soutěž v kategorii mužů vyhráli. V závěru opakovali domácí svůj pokus, ale bohužel trochu přepálený útok znamenal N.

Než pořadatelé přestavěli trať pro kategorii žen, zkrátilo čekání diváků  vystoupení step aerobiku.
Kategorii žen zahájili ve velkém stylu Výčapy, které letos válí a časem 17,58s nedaly nikomu dalšímu šanci. Stará Ves se snažila pokořit čas Výčap, ale byl z toho pouze nejrychleji sražený terč v kategorii žen - 17,39s. Výborně zaběhly Opatovice, které se dostaly pod 19 vteřin - 18,51s a obsadily konečné druhé místo. Optimální formu hledají děvčata z Kunovic, které udělaly časjiž nad 20s - 20,38s.
Pořadatelé připravili výborně trať, počasí taky vyšlo. Pochválit musím výborný betonový náběh k základně a servis kolem ní. Hlavně když Babice rozstřelili motor, ze kterého vytekl olej. Další družstvo již nastoupilo na opět čistý povrch. Co naopak musím vytknout je slabý výkon startéra, kterému několik družstev uteklo včetně vítězného Mniší.