Plumlov vítězem extraligy!

Vydáno dne 29. 08. 2004 (3793 x přečteno)

Posledního závodu extraligy s vyhlášením nejlepších družstev v roce 2004 se tradičně ujali hasiči z Kunčic. Tak jako celý letošní ročník nebyla nouze o překvapení i v závěrečném závodě tomu nebylo jinak.

Letos do Kunčic dorazilo 25 družstev mužů a 7 družstev žen. Slabší účast byla zapříčiněna nezařazením Kunčického poháru do okresní ligy. Dost dobře nechápu, jak takovou soutěž si dovolí někdo nezařadit do okresní ligy. I přes menší počet družstev pořadatelé připravili kvalitní soutěž, jak bývá u nich zvykem se vší parádou: tipovací soutěží, 18ti druhy jídel , TUZI Cupem atd.

Jak je již v Kunčicích zvykem zahajuje soutěž kategorie žen. Medailové pozice si mezi sebou rozdělily hned první tři  startující družstva. Výčapy - jasný vítěz letošního ročníku hodil časem 18,06s pomyslnou rukavici dalším družstvům. Hned za nimi Stará Ves odpověděla časem 17,77s. Před Výčapy se dostaly ještě Úherce pěknou sedmnáctkou 17,97s.

Domací zahájili soutěž mužů výborným časem 17,75s podobně jako v loňském roce (17,84s). K osmnácti sekundové hranici se přiblížil i Petrov za 18,13s. Babice se na posledním závodě chytly a zaútočili v čase 17,96s. O celkovém vítězi extraligy 2004 ještě nebylo rozhodnuto. Petrovice ztrácely před posledním závodem 16 bodů, což sice byl ze strany Plumlova solidní náskok, ale ve sportu je možné vše. Navíc když se podíváme na poslední čtyři závody, tak zjistíme, že to byly právě Petrovice, které braly neuvěřitelných 80 bodů. Snad až moc velká motivace se projevila už na startovní čáře, kde se ani na druhý pokus nepodařilo udržet nažhaveného stíhače. Vyhlášený startér Miroslav Franc z Černovíru poslal nekompromisně Petrovice za druhý ulitý start domů. Titul mistra Extraligy ČR v požárním útoku tak získali ještě před svým útokem borci z Plumlova. Ti si mohli svůj požární útok užít a potvrdili svou letošní vyrovnanou formu další sedmnáctkou - 17,98s. Družstvu Žďáru se nezdarem Petrovic otevřela možnost poskočit na celkové druhé místo. K tomu by jim stačil zisk 13 bodů. Bohužel košař špatně uchopil savici a se třetím pokusem při šrubování mizel koš v kádi i se savicí nenasazen. Žďár si byl vědom, že třetí příčku již měl jistou a mohl si dovolit trochu zariskovat. I když si zapsal v Kunčicíh Nko, může být v letošním ročníku nadmíru spokojen. Třetí místo na nováčka extraligy je vskutku husarský kousek. Kdo v Letohradě-Kunčicích vypálil všem rybník bylo jistě už mnohými odepisované družstvo Radíkova. Ten opět v jiné sestavě, ale se špičkovým proudařem Milkou z Nevcehlí na levém postu proudaře, atakoval první příčku časem 17,69s. Pouhých 11 tipujících vsadilo na Radíkov, takže šance v soutěži o sadu nerezového nádobí byla pro toho, kdo sázel na Radíkov poměrně vysoká. I ve vlastních řadách se našly černé ovce, které tipovaly někoho jiného. Děkuji tedy všem jedenácti tipujícím na Radíkov za důvěru. Hrnce si za tip 17,65s odvezl Vlastimil Hynčica starší z Radíkova. Zbytek startovního pole již do umístění na předních místech nepromluvilo.

Co neodmyslitelně k soutěži v Kunčicích patří je finále 7 nejlepších družstev nazvané TUZI Cup. Jelo se tradičně o 35kg uzené sele. Rozjezd finále byl ve velkém stylu. Petrov dal 18,08s, Bašnice 18,01s. Plumlov pojal svůj finálový útok opravdu netradičně a kompletně proházel všechny posty. V diskuzi jistě nebude chybět nějaká ta fotečka. Z třetího místa Babice šupli opět sedmnáctku 17,89s. Domácí Kunčice, loňský vítěz TUZI Cupu, mrsknul ještě o pár setinek lepší čas - 17,86s. Finále nám tak pěkně gradovalo, čekalo se jen na útok Radíkova. Ten nabuzen atmosférou finále hodil 17,28s a získal uzené sele.

Po skončení soutěže proběhlo vyhlášení vítězů Kunčického poháru i celkových výsledků extraligy. Kdo chtěl mohl zůstat na večerní zábavu se skupinou Metaxa. O hodnocení extraligy se pokusím v samostatném článku. Už teď je jasné, že letošní ročník byl nejzajímavější ze všech ročníků extraligy. Hasičskému sportu zdar a extralize zvláště!!!

Celkové pořadí ženy zleva: Stará Ves, Výčapy, Kunovice

Celkové pořadí ženy zleva: Petrovice, Plumlov, Žďár