Extraliga v Radíkově

Vydáno dne 04. 07. 2002 (2890 x přečteno)

V neděli pokračovala extraliga šestým závodem v Radíkově, kde se sjelo ještě o něco více družstev než předešlý den. Přesně 43 družstev mužů a 14 družstev žen, v součtu stejný počet jako v předešlém roce. Startovní číslo jedna tentokrát nepřineslo štěsí klukům z Letohradu Kunčic, když po chybě při spojování rozdělovače nakonec nedokončili.

Vůbec celá letošní extraliga se nese v duchu nevyrovnaných výkonů, kdy skoro pokaždé vyhrává někdo jiný a průběžné pořadí se velice mění. My (Radíkov) jsme startovali jako osmí v pořadí a útok byl rozběhnutý skvěle, bohužel špatné trefení savice nás stálo cenné sekundy. Voda šla až kolem 10,50 a tak jsme opět jako v loňském roce u nás čekali na vodu. Časem 19,49 jsme se chvíli drželi ve vedení, ale bylo jasné, že přijdou lepší útoky. Ten se očekával od Petrovic, které však rovněž zaváhaly na rozdělovači jako Letohrad Kunčice a požární útok nedokončili. Babice se po shlédnutí nevydařených pokusů snažily jít na jistotu, což jim vyneslo čas 19,10. První osmnáctku dal Starý Lískovec, který v konečném hodnocení obsadil třetí příčku. Plumlov si chtěl jistě zlepšit reputaci z loňského roku, kdy u nás nedokončil a letos získal druhé místo v čase 18,71. První místo vybojovaly Hodějice dobrým sestřikem a časem 18,55.
     Kategorii žen zahajovaly Výčapy, doposud vedoucí průběžné pořadí extraligy. Bohužel béčkařka nezapojila spoj na stroj a vyběhla se spojem dopředu. Po přidání plynu tlak vody shodil stroj na zem. Naštěstí strojnice přidávala plyn od savice, takže se nikomu nic nestalo. První letošní vítězství v extralize vybojovaly domácí ženy - 19,23. Druhé místo získaly Kunovice - 19,38, které se svými vyrovnanými výkony vyhouply do čela extraligy. Stará Ves, stejně jako Radíkov, si polepšila proti sobotě a dokončila požární útok za 19,59s. Nechci zde hodnotit vlastní soutěž (to mohou učinit jiní v diskuzi), ale myslím si, že se vydařila. Kromě bohatého občerstvené (makrely, srnčí guláš, domácí zabíjačka...) si závodníci odnesli finanční hotovost, broušené poháry, hodnotné ceny a první tři místa v obou kategoriích diplomy, na kterých byly fotografie z jejich vlastního požárního útoku, jimiž dané umístění získaly. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě soutěže a pomáhali v průběhu soutěžě.